Array
(
)
Zvýšení příspěvku pro zaměstnavatele zaměstnávající více než 50 % osob se zdravotním postižením (OZP) | AV Institut

Zvýšení příspěvku pro zaměstnavatele zaměstnávající více než 50 % osob se zdravotním postižením (OZP)

Zvýšení příspěvku pro zaměstnavatele zaměstnávající více než 50 % osob se zdravotním postižením (OZP)

Vážení klienti,

minulý týden schválila Poslanecká sněmovna ve třetím čtení zvýšení příspěvku pro zaměstnavatele zaměstnávající více než 50 % osob se zdravotním postižením. Příspěvek se zvyšuje podle § 78, odst. 2, zákona č. 435/2004 Sb., z částky 8000,- korun na 8800,- korun. Tato částka je určena na úhradu mzdových prostředků zaměstnanců se zdravotním postižením. Je to tak, že tato částka nesmí dělat více než 75 % mzdových nákladů.
Dále se zvyšuje částka na režijní výdaje, spojené se zaměstnáváním osob se zdravotním postižením z 2000,- korun na 2700,- korun. Konkrétně se jedná o § 78, odst. 3, zákona o zaměstnanosti. Zákon nyní bude projednávat Senát a po té jej ještě musí podepsat prezident republiky.
Dnešním schválením tohoto návrhu je prakticky jisté, že novela zákona o zaměstnanosti vyjde ve sbírce zákonů do 31. 3. 2016, a to znamená, že zvýšení uvedených částek bude moci být použito zaměstnavateli zaměstnávající více než 50 % OZP již za I. čtvrtletí 2016. Tyto změny prosazovala NRZP ČR společně s Asociací zaměstnavatelů zdravotně postižených, Komorou zaměstnavatelů zdravotně postižených a dalších subjektů, a to v souvislosti se zvýšením minimální mzdy příjemcům invalidních důchodů z 8000,- korun na 9300,- korun. 

Tým AV Institut provozovatel portálu PráceOZP.cz
Diversity without barriers