Array
(
)
Epi běh | AV Institut

Epi běh

Epi běh

Vážení klienti,

dovolte nám představit Lucii Vávrovou, které byla před sedmi lety diagnostikována epilepsie. V tento den nastal zásadní zlom
v jejím životě. Přišel strach z nemoci samotné a praktických omezení, která epilepsii provází - jako je třeba ztráta řidičského průkazu. Nepředvídatelnosti záchvatů s sebou přinesla obavy z prozrazení a reakce okolí, včetně možné ztráty zaměstnání. Epilepsie se stala jejím velkým tajemstvím. Postupem času a za podpory rodiny a nejbližších přátel se naučila s epilepsií žít. Pověry a předsudky nahradila lékařskými informacemi, jak o této nemoci, tak způsobech její léčby. Omezila rizikové situace, snížila pracovní vytížení a změnila práci. Dobře reagovala na léky a záchvaty zmizely. Dnes opět řídí své auto, naplno hraje tenis, lyžuje, běhá a pod značkou f-laws se věnuji koučování. A právě pomocí běhání chce aktivně přispět k rozšíření povědomí o epilepsii a rozbořit sociální stigma, které ji provází. Díky tomu čím si prošla ví, jak se lidem s epilepsií žije a chce ukázat jak jim, tak i jejich okolí, že se s epilepsií dá úspěšně bojovat.

13. října 2013 poběží pod záštitou Občanského Sdružení EpiStop svůj první půlmaraton a spolu s Občanským Sdružení EpiStop chce běh využít k získání prostředků na vytvoření pravidelné sportovně-rodinné akce Epi Běh na podporu boje proti epilepsii. 


Podpořte Lucii společně s námi!
Děkujeme, tým Santé Institut